Darmowe liczniki

Aktualności

Dwa medale Promyka w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

W dniach 13-15 maja odbyła się w Giżycku, XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Zawody mają rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i rozgrywane są w najpopularniejszych dyscyplinach sportowych. W bieżącym roku, w zawodach wystartowało 350 zawodników i zawodniczek, w tym ośmioro z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Alicja Laskowska, Maciej Stryjek, Oliwia Sabalska, Paulina Modzelewska, Jakub Granoszewski, Kinga Ulatowska, Oliwia Raszyńska i Sandra Niedziałkowska.

Bardzo dobry start odnotowała w kategorii wagowej 47 kg Alicja Laskowska, która wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski.

Ala pokonała kolejną: Michelle Jurek (15:1) z UKS Szakal Poznań, Dominikę Hojniak (11:7) z UKS Arcus Krynica, Klarę Wójtowicz (11:1) z MLKS Wikingowie Pisz i Oliwię Kowalczuk (14:6) z SKS Start Olsztyn.

Alicja Laskowska - I miejsce.

Medal brązowy dla Promyka wywalczył w kategorii wagowej 57 kg Maciej Stryjek, który pokonał: Kacpra Filipowskiego (9:5) z UKS Andros Puławy, Kacpra Sarbaka (14:6) z TKD Wolsztyn i Filipa Jabłonowskiego (14:10) z Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo.

Maciej Stryjek - III miejsce ( pierwszy od prawej).

Pierwsze walki wygrali także: Oliwia Sabalska, Paulina Modzelewska, Jakub Granoszewski i Kinga Ulatowska.

Dzięki tym wynikom Promyk uplasował się na 8 miejscu drużynowo, zdobywając 35 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego.